A leggyakoribb helyszínek, ahol felüti a fejét a dugulás, a fürdőszoba, a konyha és a mellékhelyiség. Mi okozza az egyes vizesblokkokban fellépő dugulást, és hogyan lehetne elkerülni őket?
Dugulás a fürdőszobában
A fürdő talán a legkritikusabb helynek számít, mert itt naponta többször, több személy is használja a szanitereket. A mosdóba, a wc-be, a bidébe, a zuhanyzóba és a fürdőkádba is könnyen kerülhet kozmetikum és az emberi testről származó haj, szőr, köröm, bőrmaradvány is. A túl sok papír és a nem kidobható kozmetikai, egészségügyi termékek szintén dugulást okoznak.
Dugulás a konyhában
A következő tér a konyha, amit nem mindenhol használnak ugyanolyan rendszerességgel, de ugyanúgy megvan az esélye a dugulás kialakulásának. Itt elsősorban a különféle ételmaradékok jelentik a problémát, a kenyérmorzsától kezdve a zabkása maradékán át a lefolyóba kerülő rizsszemekig. A túl sok mosogatószer, zsíroldó használata is odavezethet, hogy elkezd a víz visszabugyogni a lefolyóból, de vissza már csak lassan vagy egyáltalán nem akar folyni.
Duguláselhárítás eredményesen
A dugulás tüneteinek észlelésekor az első reakció az ismert házi praktikák végig zongorázása. A forró víz, szódabikarbónával vagy ecettel keverve, valamint a duguláselhárító termékek alkalmazása ilyen lehetőségek. Enyhe esetben sikeres lehet a víz útjának felszabadítása, de sokszor csak a szakember tud segíteni.
A konklúzió minden vizesblokk használatára érvényes: ne dobjunk semmit a szaniterbe, lefolyóba, ami hulladék, nem oda való vagy egyszerűen csak túl nagy mennyiség menne belőle a vízvezeték rendszerbe. Szívleljük meg az olyan praktikus eszközök használatát, mint a szűrők. Érdemes rendszeres tisztítást végezni a csövekben és átöblíteni a lefolyót. Ha semmi nem segít, hívjon minket bátran!